^Догори

Виховна робота

День довкілля 2018

У нас у всіх одна Земля.
Краса Землі така велика сила,
Що надихає, радість нам дає,
Легкі і надзвичайно дужі крила.
В красі і щастя, і натхнення є.
Вона облагороджує людину.

   В нашому навчальному закладі у рамках проведення Дня довкілля було запропоновано провести акцію «Посади дерево – збережи природу рідного краю». Всі діти школи активно підключилися до цієї акції. Від маленьких учнів початкової школи до старшокласників було зібрано більше сімдесяти саджанців фруктових, декоративних дерев та кущів.

   Діти посадивши своїми руками дерева, заклали основу майбутнього молодого саду на прилеглій території Понінківського НВК. Працівники школи облагородили територію школи, прибравши алеї, клумби та зелені зони до щорічної акції селища «За чисте довкілля».

   Бережімо природу рідної Понінки!

Завершення творчого конкурсу "Зіркові перегони"

   Сьогодні надзвичайно весело пройшов навчальний день у нашому закладі. Адже, шкільна атмосфера залежить від настрою самих дітей. Учні 7-8 класів завзято готувалися до конкурсу. Вони з ентузіазмом продемонстрували свої різножанрові творчі таланти. На сцені лунали пісні, інструментальна музика, вірші, жарти. Також школярі підготували сучасні танці та виступи з фокусними номерами, за які отримали підтримку залу гарячими оплесками. Кожен клас презентував свої ручні роботи на виставці декоративно-прикладного мистецтва.

   За підсумками творчого конкурсу найкращими стали виступи учнів 1-В класу гімназії (класний керівник Дрига Н.М.), 2-Б класу гімназії (класний керівник Кореба О.П.), 2-В класу гімназії (класний керівник Гуцол В.П.), 7-А класу (класний керівник Чаплінська Л.О.), 7-Б класу (класний керівник Яремова О.А.). Цікаву виставку робіт, виконаних у різних техніках презентували наші випускники, учні 11 класу (класий керівник Райковська Г.М.). Відібрані номери та виставкові роботи будуть брати участь в огляді художньої самодіяльності та інших шкільних конкурсах. 

   Всім учасникам «Зоряних перегонів» та їх наставникам бажаємо в майбутньому  творчих злетів.

День учнівського самоврядування

   В останній день перед весняними канікулами за гарною шкільною традицією в Понінківському НВК відбувся День самоврядування.

   Учні старших класів мали змогу випробувати себе в ролі вчителів нашої школи. Керувати навчальним закладом директор школи Ігор Олексійович Сіренький довірив випускнику, учню 11-го класу Бахуринському Дмитру. Назарчук Андрій та Нагребецький Віталій спробували себе в ролі заступників. Вчителями-предметниками були не тільки одинадцятикласники, але й учні 8-10 класів.

   Своїми враженнями діти поділилися на підсумковій лінійці, яку проводив президент учнівської республіки Крикун Євген, учень 10-Б класу, вони від щирого серця дякували вчителям за їх нелегку, але благородну і надзвичайно важливу професію.

   На завершення  лінійки до слова був запрошений директор Понінківського НВК, який підвів підсумки третьої чверті навчання і побажав всім школярам гарного весняного відпочинку.

Корисна вистава

Ти проживаєш в суспільстві людському,
Є порядки свої і закони у ньому.
Правил багато, на все це зважай!
Найголовніше — себе поважай.

   Себе поважати — це означає поводитись так, щоб з тебе брали всі інші приклад. Для цього потрібно добре знати правила поведінки і виконувати їх завжди і всюди не лише для захоплень, але й для особистої безпеки. Всі ті, хто дотримуються цих правил, не потраплять у біду, їх обмине лихо, бо вони знають як потрібно поступити в тому чи іншому випадку. Тому правила поведінки мають знати всі діти, щоб бути достойними членами суспільства, в якому вони живуть, а також зберегти своє життя і здоров’я, яке у кожного лише одне.

   У рамках проведення заходів на тему щодо дотримання правил охорони та здорового способу життя для учнів 1-4-их класів було запрошено групу акторів Житомирського музично-драматичного театру ростових ляльок з виставою «Щоб не трапилось біди, пам’ятайте правила завжди!». Діти у процесі вистави позаурочно повторили правила поведінки, які вивчали раніше у школі та ознайомилися з новими. В кінці театрального дійства школярів було залучено до виконання веселих, оздоровлювано-рухливих вправ.

Тематичні виховні години

   З метою запобігання нещасних випадків та збереження здоров’я дітей у школі було організовано з 1-го по 11 класи ряд виховних годин на теми: «Обережно лід», «Твоє життя – твій вибір», «Як зберегти своє здоров’я», «Тютюн здоров’ю  не товариш».

   Класний керівник 2-В класу гімназії Гуцол Валентина Петрівна запросила на виховну годину працівника Понінківської пожежної охорони Сосуна Романа Дмитровича, який був у минулому учнем нашого навчального закладу. Діти із захопленням прослухали його розповідь та отримали корисні поради щодо безпечної поведінки на водоймах і обережного використання вогненебезпечних предметів у побуті.

   До дітей початкових класів сьогодні завітав начальник місцевої пожежної охорони Герасимчук Руслан Євгенович та працівник відділу надання соціальних послуг Білянська Вікторія Анатоліївна з інформацією «Обережно – лід!». Молодші школярі брали активну участь в обговоренні дій під час непередбачених ситуацій. На завершення зустрічі гості роздали дітям повчальні листівки.

   Цікавими були виховні години на тему «Тютюн здоров’ю не товариш», підготовлені класними керівниками для учнів 7-А, 8-А, 9-Б класів. Переглядаючи відеоматеріали, школярі мали можливість побачити негативні наслідки здоров’ю людини після тютюнокуріння. 

   Дотримання правил безпечної поведінки та здорового способу життя – запорука  міцного здоров’я сучасної людини!

Національна дитяча «гаряча лінія»

   Національна дитяча «гаряча лінія» - для дітей та про дітей.

   Це означає, що «гаряча лінія» приймає дзвінки від дітей та від дорослих, чиї запити стосуються дітей. Дитяча «гаряча лінія» функціонує за безкоштовним номером 0-800-500-225 (безкоштовний з мобільних та стаціонарних номерів телефонів по всій території України).

   З 1 червня 2017 року Національна дитяча «гаряча лінія» відкрила короткий номер 116 111 (безкоштовний для абонентів КиївСтар та Лайфселл), що покращило доступ дітей до отримання консультацій. Даний номер телефону запроваджений у 26 європейських країнах як узгоджений номер допомоги дітям по телефону. Лінія є абсолютно безкоштовною, анонімною та конфіденційною.

   На Національній дитячій "гарячій лінії консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи соціальні працівники та соціальні педагоги. Коло питань, з яких надаються консультації, досить широке і було сформовано на основі отримуваних запитів від абонентів. Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій «гарячій лінії», – насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.

   Дитяча «гаряча лінія» працює по будням з 12 до 20 години та в суботу з 12 до 16 години.

   За перше півріччя 2017 року Національна дитяча «гаряча» лінія прийняла 20 851 дзвінок від маленьких, юних та дорослих українців. Аналіз дзвінків свідчить, що переважна більшість дітей (26,5%) телефонують із питаннями щодо інформування про свої права, а також - що робити та куди звертатися, якщо дитячі права порушуються. Так само, топовими темами для дітей залишаються запити щодо психологічного здоров'я (самотність, страхи, тривога, невпевненість в собі та своїх діях тощо) - 24,7%; питання статевого виховання - 11,7%. Значно зросла кількість дзвінків (1 543 звернення) щодо насильства та жорстокого поводження з дітьми.

   Аналіз дзвінків на «Національну «гарячу» лінію свідчить, що з браком уваги та контакту з близькими людьми стикаються різні діти: з різних за достатком і статусом родин, різного віку і статі і це дає підстави зробити висновок про те, що суспільство досі на знає прав дитини і не вміє реагувати на їх порушення.

   Невідомська Лілія Іларіївна - заступник директора з виховної роботи.

   Мартинюк Олена Миколаївна - педагог-організатор.

   Клименко Лариса Вікторівна - практичний психолог.

   Блажевич Ірина Іванівна - соціальний педагог.

Батьківські збори

   Сьогодні в школі пройшли батьківські збори. Розпочав збори в актовій залі школи виступом директор школи Сіренький І.О., який познайомив присутніх з новими засадами Закону України "Про освіту" в частині прозорості та інформаційної відкритості школи. У виступі також йшлося про шкільний сайт, про електронний щоденник, про зимові канікули, про роботу колективу школи над створенням умов для навчання дітей.

   На запитання батьків Ігор Олексійович дав відповіді.

   А от завершилось зібрання батьків виставою "Андріївські вечорниці" у виконанні учнів 6-х класів. Головним режисером дійства була вчитель зарубіжної літератури, класний керівник 2-В гімназійного класу, Гуцол Валентина Петрівна.

   В кінці вистави діти почастували присутніх варениками.

Корисні посилання

МОН   Освіта в Україні та за кордоном   Хмельницький ОІППО