^Догори

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Електронний щоденник

logo

Кращий у навчанні

best sm

Національна дитяча «гаряча лінія»

116111

Відеотека

video camera 5

Графік ЗНО-2019

Основна сесія
21 травня математика
23 травня українська мова 
і література
27 травня іспанська мова,
німецька мова,
французька мова
28 травня англійська мова
30 травня фізика
04 червня історія України
06 червня біологія
11 червня географія
13 червня хімія

Методична робота

«Різьбяр духу народного» (до річниці смерті В.Стуса)

 

Народе мій, до тебе я ще верну,

і в смерті обернуся до життя
 своїм стражденним і незлим обличчям,
як син, тобі доземно поклонюсь
і чесно гляну в чесні твої вічі,
і чесними сльозами обіллюсь.

6 січня 2018 року легендарному поету, полум'яному сину України і борцю Василю Стусу виповнилося б 80 років.  Він був і залишається “голосом сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності”.

Стус - поет страдницької долі. Він обрав беззавітне служіння рідному народові. Поет знав, що загине у своїй боротьбі із тією системою, але був упевнений, що через свою смерть повернеться до рідного народу: "Народе мій, до тебе я ще верну, як в смерті обернуся до життя...".

У рамках тижня української мови та літератури відбувся  захід, який був спрямований на популяризацію творчої спадщини поета, виховання почуття патріотизму, плекання поваги й любові до видатного митця України, який став гордістю й окрасою нації.

Дуже зворушливою стала літературно-мистецька композиція «Хресна дорога», яку підготували й провели одинадцятикласники та вчителі української мови й літератури Карнафель Н. О., Райковська Г. М. Талановиті школярі змогли донести до глядачів щирість, шукання вічності, любов до України та життєствердність Василя Стуса. І здавалося, що серед дітей був і сам поет, на долю якого випали важкі роки таборів і заслань.

Василь Стус – це людина, що стала символом своєї епохи, дійсно легендарна постать, приклад громадянської мужності та незламності духу, поет-дисидент, правозахисник, борець. Він прожив коротке життя – 47 років. Так, як Шевченко. Епоха не цінує геніїв за життя – вона згадує про них надто пізно…

 

 

 

Корисні посилання

МОН   Освіта в Україні та за кордоном   Хмельницький ОІППО