Сайт Понінківського НВК — Методична робота
^Догори

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Електронний щоденник

logo

Кращий у навчанні

best sm

Національна дитяча «гаряча лінія»

116111

Відеотека

video camera 5

Графік ЗНО-2018

Основна сесія
22 травня математика
24 травня українська мова 
і література
29 травня іспанська мова,
німецька мова,
французька мова
01 червня англійська мова
04 червня біологія
06 червня історія України
08 червня географія
11 червня фізика
13 червня хімія

Методична робота

«Сад пісень Григорія Сковороди»

 

Світ ловив мене, та не спіймав.

Г.Сковорода

3 грудня 2017 року виповнилося 295 років з часу народження на нашій землі великого сина українського народу, мислителя і філософа, письменника, педагога Григорія Савича Сковороди. Він, і через майже три сотні літ від дня народження, залишається нашим сучасником, чиї мудрі  поради  допомагають і ще будуть допомагати нашому народу.

У рамках тижня української мови та літератури учні 10-А, 9-А, 9-Б класів прилучилися до його мудрості, світлого поетичного слова, взявши участь у музично-театральному дійстві «Сад пісень Григорія Сковороди». Старшокласники розповіли про життєвий шлях філософа, доторкнулися до його спадщини, декламуючи уривки пісень та байок . Глядачі вкотре перейнялися різностороннім талантом просвітителя, відповідністю духовних устремлінь педагога його вчинкам і діям.

 

«Різьбяр духу народного» (до річниці смерті В.Стуса)

 

Народе мій, до тебе я ще верну,

і в смерті обернуся до життя
 своїм стражденним і незлим обличчям,
як син, тобі доземно поклонюсь
і чесно гляну в чесні твої вічі,
і чесними сльозами обіллюсь.

6 січня 2018 року легендарному поету, полум'яному сину України і борцю Василю Стусу виповнилося б 80 років.  Він був і залишається “голосом сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності”.

Стус - поет страдницької долі. Він обрав беззавітне служіння рідному народові. Поет знав, що загине у своїй боротьбі із тією системою, але був упевнений, що через свою смерть повернеться до рідного народу: "Народе мій, до тебе я ще верну, як в смерті обернуся до життя...".

У рамках тижня української мови та літератури відбувся  захід, який був спрямований на популяризацію творчої спадщини поета, виховання почуття патріотизму, плекання поваги й любові до видатного митця України, який став гордістю й окрасою нації.

Дуже зворушливою стала літературно-мистецька композиція «Хресна дорога», яку підготували й провели одинадцятикласники та вчителі української мови й літератури Карнафель Н. О., Райковська Г. М. Талановиті школярі змогли донести до глядачів щирість, шукання вічності, любов до України та життєствердність Василя Стуса. І здавалося, що серед дітей був і сам поет, на долю якого випали важкі роки таборів і заслань.

Василь Стус – це людина, що стала символом своєї епохи, дійсно легендарна постать, приклад громадянської мужності та незламності духу, поет-дисидент, правозахисник, борець. Він прожив коротке життя – 47 років. Так, як Шевченко. Епоха не цінує геніїв за життя – вона згадує про них надто пізно…

 

 

 

Тиждень мови та літератури

У Понінківському НВК – тиждень  мови та літератури!

01.03.2018 - 07.03.2018

Пропонуємо анонс заходів, які відбуватимуться в школі.

Запрошуємо відвідати заплановані дійства.

 

Панорама відкритих уроків та методичних заходів

Атестація - це підсумок професійної майстерності вчителя, демонстрація найкращих професійних умінь, це новий етап на шляху до підняття учительського авторитету серед колег та учнів, змога проявити свої здібності. Значення атестації величезне. Вона підвищує статус педагогічної професії, стимулює діяльність учителя до поповнення свого досвіду, допомагає визначити кращих педагогів.

З метою репрезентації та обміну педагогічним досвідом, розвитку уміння об'єктивно оцінювати результати своєї праці, стимулювання безперервної фахової та загальної освіти педагогів школи, активізації їхньої творчої професійної діяльності у нашому навчальному закладі проводяться показові уроки та методичні заходи учителів, що атестуються.

Бажаємо колегам розкрити секрети фахової майстерності та успішно скласти іспит на професійну ерудицію!

Міжнародний день рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”.

Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України. Мова – духовний скарб нації. Вона є найголовнішою ознакою народу, що дає йому право називатися нацією. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. Тому це свято в Понінківському НВК відзначили акцією «Говори правильно!», адже знати мову, оберігати та плекати її, дбати про неї – це обов’язок кожного українця! 

Схвалення досвіду роботи вчителів

   На сучасному етапі розвитку освіти першочергового значення набуває проблема розвитку творчого потенціалу педагогів; впровадження інноваційних технологій навчання та виховання; удосконалення змісту загальної освіти в умовах Нової Української школи; створення у педагогічних колективах сприятливого соціально-психологічного мікроклімату, атмосфери творчості й відповідальності.

   На педагогічній раді, яка відбулась 30 січня 2018 р., одним із питань порядку денного було схвалення досвіду та оцінка професійної діяльності, загальної культури працівників першої, другої кваліфікаційної категорії, спеціалістів і вчителів, яким присвоєно вищий посадовий оклад, що проходять атестацію у 2017-2018 н.р.

   Свій досвід репрезентували наші колеги-вчителі: Євстаф’єва О.В. з питання «Інноваційні підходи в теорії та практиці викладання образотворчого мистецтва як ефективний шлях розвитку творчих здібностей учнів»; Прендецька Т.В. з питання «Розвиток пізнавальної діяльності учнів у процесі самостійної роботи на уроках математики»; Рибачок І.В. з питання «Актуалізація  пізнавальної діяльності на уроках географії в процесі використання інноваційних технологій»; Чаюк Ю.Ю. з питання «Використання фонопедичних вправ для розвитку співочого голосоутворення» та Яремова О.А. з питання «Формування пізнавальних компетентностей шляхом застосування різних форм самостійної роботи учнів на уроках хімії».

   Педагогічний досвід даних вчителів було схвалено. Бажаємо усім педагогам колективу творчого настрою, здорового морально-психологічного клімату та сприятливих умов праці.

Схвалення педагогічного досвіду

   "...немає людей більш допитливих, невгамовних,
   більш одержимих думками про творчість, як  учителі".

                 (В.Сухомлинський)

 

   Канікули – довгоочікувана, радісна, безтурботна пора для дітвори.

   Та вчителі в цей час продовжують працювати. Це пора творчого самовдосконалення, практичних семінарів, методичних майстер-класів, наукових конференцій тощо. Особливо напружений цей час для тих педагогів, які проходитимуть атестацію. У нашому навчальному закладі цьогоріч таких 15 вчителів.

   28 грудня відбувся методичний меседж з різних видів самопрезентації педагогів. Яремова О.А., вчитель хімії, провела консультацію щодо створення блогу; Сіренький І.О. запропонував тренувальні вправи щодо використання інтерактивної дошки.

   Досвід учителя є підґрунтям, на якому зростає його педагогічна майстерність. На об’єднаному засіданні педагогічної та науково-методичної ради, яке відбулося 29 грудня, колеги вищої кваліфікаційної категорії репрезентували свій педагогічний досвід. Серед них Гуцол В.П., Дрига Н.М., Корейба О.П., Муравська Н.М., Прокопчук К.П., Подважук Г.Є., Райковська Г.М., Сіренький І.О., Стасюк Н.А. У вигляді педагогічних портфоліо, методичних кейсів, презентацій Microsoft PowerPoint та Prezi вчителі майстерно, креативно та кваліфіковано познайомили присутніх зі своїми творчими надбаннями, досягненнями та результатами роботи в міжатестаційний період. Педагогічною та науково-методичною радою досвід зазначених вчителів було схвалено, а на засіданні атестаційної комісії продовжили обговорення результатів вивчення роботи з метою визначення рівня професійної підготовки, компетентності, об’єктивної оцінки праці педагогів.

   Попереду – другий навчальний семестр. Тож побажаємо нашим колегам творчого натхнення, терпіння, життєвих сил, бадьорості тіла й духу, гідної заробітної плати, хороших учнів, добра, миру!

Тиждень англійської мови

   З 04.12 по 08.12.2017 у школі проходив тиждень «Молодість і досвід», який проводили вчителі методоб’єднання іноземних мов.

   У понеділок та вівторок молоді вчителі Грохольська Г.В. та Сенопальнікова І.В. презентували досвід своєї роботи, розповіли, які прийоми та методи, які використовують на уроках, що важко вдається, чого навчились за час роботи у школі. Представлення «Я роблю це так» було показано в цікавій формі.

   У четвер вчитель Муравська Н.М. провела майстер-клас із питання «Використання ІКТ у процесі навчання слуховимовним навичкам». Присутні мали можливість побути в ролі учнів, виконати цікаві завдання, дізнатись більше про творчість групи «Бітлз» та перейняти досвід своєї колеги.

   Вчитель Кузнєцова О.О. та учні 8-Б класу (класу поглибленого вивчення англійської мови) продемонстрували інсценізацію казки «Свинопас». Учні  показали не лише гарні вміння володіння англійською мовою, а й свої акторські таланти.

   У п’ятницю голова методоб’єднання Дрига Н.М. підвела підсумок тижня та презентувала майстер-клас «Інтерактивна технологія ведення дискусії на уроках в старшій школі». Вчителька представила теоретичну частину з даного питання, а також показала, як практично можна використовувати прийоми ведення дискусії на уроках. Присутні мали можливість переглянути короткий фільм та обговорити його, застосовуючи різні прийоми ведення дискусії.

   На майстер-класах також були присутні колеги-вчителі іноземних мов Понінківської ЗОШ І-ІІ ст.№2 Паламарчук Т.В. та Поведа С.С.

   Тиждень дав можливість вчителям англійської мови перейняти досвід своїх колег та збагатити свою педагогічну скарбничку.

Районний етап конкурсу-захисту МАН

fluorestsentnaya mikroskopiya zhivoy kletki malaya an ukrainyiМала академія наук України – освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.

5 грудня на базі Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ст.№1 відбувся конкурс-захист МАН. Учениці нашого навчального закладу репрезентували свої дослідницькі роботи. Томашевська Анжела (11 кл.) захищала дослідження із зарубіжної літератури на тему "Трансформація сюжетно-образних мотивів "маленької людини" у  сучасній російській літературі" та отримала диплом ІІ ступеня. Пісоцька Софія (10-А кл.) захищала роботу з мистецтвознавства "Живописна палітра рідного селища" та отримала диплом ІІІ ступеня. Бажаємо дівчатам творчих успіхів, вічного натхнення та гарних здобутків у майбутньому.

Сьогодні МАН виховує професійно зорієнтованих, озброєних відповідним науковим, дослідницьким інструментарієм молодих людей, які вже у школі знають своє призначення, спрямування, наукове покликання і йдуть до вищих навчальних закладів, чітко розуміючи, в якій науковій галузі вони хочуть працювати.Учні нашого навчального закладу презентували свої дослідницькі роботи. 

Увага! Стартують шкільні олімпіади!

 imagesУвага! Стартують шкільні олімпіади!

Знання потрібні кожній людині, щоб з їх допомогою розвивати свою особистість і наповнювати навколишній світ необхідними, корисними звершеннями. Чим більше ми вчимося, тим швидше досягаємо намічених цілей. Отримані уміння та навички допоможуть стати людиною з великої літери, цілісною особистістю, цікавим співрозмовником. Слід пам’ятати, що вчитись необхідно для себе.

З метою пошуку, підтримки та розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді у жовтні стартують шкільні олімпіади з навчальних предметів. У шкільних олімпіадах беруть участь усі бажаючі учні.

Майте на увазі, що знання – це сила! Прагніть до гармонії розуму і серця, щоб в гонитві за матеріальними благами не втратити свій духовний світ – безцінний дар всесвітнього розуму. 

Графік шкільних олімпіад

 

Корисні посилання

МОН   Освіта в Україні та за кордоном   Хмельницький ОІППО