^Догори

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Електронний щоденник

logo

Дистанційне навчання

dn

Кращий у навчанні

best sm

Національна дитяча «гаряча лінія»

116111

Електронна газета

el metel

Відеотека

video camera 5

Графік ЗНО-2018

Основна сесія
22 травня математика
24 травня українська мова 
і література
29 травня іспанська мова,
німецька мова,
французька мова
01 червня англійська мова
04 червня біологія
06 червня історія України
08 червня географія
11 червня фізика
13 червня хімія

Методична робота

Схвалення досвіду роботи вчителів

   На сучасному етапі розвитку освіти першочергового значення набуває проблема розвитку творчого потенціалу педагогів; впровадження інноваційних технологій навчання та виховання; удосконалення змісту загальної освіти в умовах Нової Української школи; створення у педагогічних колективах сприятливого соціально-психологічного мікроклімату, атмосфери творчості й відповідальності.

   На педагогічній раді, яка відбулась 30 січня 2018 р., одним із питань порядку денного було схвалення досвіду та оцінка професійної діяльності, загальної культури працівників першої, другої кваліфікаційної категорії, спеціалістів і вчителів, яким присвоєно вищий посадовий оклад, що проходять атестацію у 2017-2018 н.р.

   Свій досвід репрезентували наші колеги-вчителі: Євстаф’єва О.В. з питання «Інноваційні підходи в теорії та практиці викладання образотворчого мистецтва як ефективний шлях розвитку творчих здібностей учнів»; Прендецька Т.В. з питання «Розвиток пізнавальної діяльності учнів у процесі самостійної роботи на уроках математики»; Рибачок І.В. з питання «Актуалізація  пізнавальної діяльності на уроках географії в процесі використання інноваційних технологій»; Чаюк Ю.Ю. з питання «Використання фонопедичних вправ для розвитку співочого голосоутворення» та Яремова О.А. з питання «Формування пізнавальних компетентностей шляхом застосування різних форм самостійної роботи учнів на уроках хімії».

   Педагогічний досвід даних вчителів було схвалено. Бажаємо усім педагогам колективу творчого настрою, здорового морально-психологічного клімату та сприятливих умов праці.

Схвалення педагогічного досвіду

   "...немає людей більш допитливих, невгамовних,
   більш одержимих думками про творчість, як  учителі".

                 (В.Сухомлинський)

 

   Канікули – довгоочікувана, радісна, безтурботна пора для дітвори.

   Та вчителі в цей час продовжують працювати. Це пора творчого самовдосконалення, практичних семінарів, методичних майстер-класів, наукових конференцій тощо. Особливо напружений цей час для тих педагогів, які проходитимуть атестацію. У нашому навчальному закладі цьогоріч таких 15 вчителів.

   28 грудня відбувся методичний меседж з різних видів самопрезентації педагогів. Яремова О.А., вчитель хімії, провела консультацію щодо створення блогу; Сіренький І.О. запропонував тренувальні вправи щодо використання інтерактивної дошки.

   Досвід учителя є підґрунтям, на якому зростає його педагогічна майстерність. На об’єднаному засіданні педагогічної та науково-методичної ради, яке відбулося 29 грудня, колеги вищої кваліфікаційної категорії репрезентували свій педагогічний досвід. Серед них Гуцол В.П., Дрига Н.М., Корейба О.П., Муравська Н.М., Прокопчук К.П., Подважук Г.Є., Райковська Г.М., Сіренький І.О., Стасюк Н.А. У вигляді педагогічних портфоліо, методичних кейсів, презентацій Microsoft PowerPoint та Prezi вчителі майстерно, креативно та кваліфіковано познайомили присутніх зі своїми творчими надбаннями, досягненнями та результатами роботи в міжатестаційний період. Педагогічною та науково-методичною радою досвід зазначених вчителів було схвалено, а на засіданні атестаційної комісії продовжили обговорення результатів вивчення роботи з метою визначення рівня професійної підготовки, компетентності, об’єктивної оцінки праці педагогів.

   Попереду – другий навчальний семестр. Тож побажаємо нашим колегам творчого натхнення, терпіння, життєвих сил, бадьорості тіла й духу, гідної заробітної плати, хороших учнів, добра, миру!

Тиждень англійської мови

   З 04.12 по 08.12.2017 у школі проходив тиждень «Молодість і досвід», який проводили вчителі методоб’єднання іноземних мов.

   У понеділок та вівторок молоді вчителі Грохольська Г.В. та Сенопальнікова І.В. презентували досвід своєї роботи, розповіли, які прийоми та методи, які використовують на уроках, що важко вдається, чого навчились за час роботи у школі. Представлення «Я роблю це так» було показано в цікавій формі.

   У четвер вчитель Муравська Н.М. провела майстер-клас із питання «Використання ІКТ у процесі навчання слуховимовним навичкам». Присутні мали можливість побути в ролі учнів, виконати цікаві завдання, дізнатись більше про творчість групи «Бітлз» та перейняти досвід своєї колеги.

   Вчитель Кузнєцова О.О. та учні 8-Б класу (класу поглибленого вивчення англійської мови) продемонстрували інсценізацію казки «Свинопас». Учні  показали не лише гарні вміння володіння англійською мовою, а й свої акторські таланти.

   У п’ятницю голова методоб’єднання Дрига Н.М. підвела підсумок тижня та презентувала майстер-клас «Інтерактивна технологія ведення дискусії на уроках в старшій школі». Вчителька представила теоретичну частину з даного питання, а також показала, як практично можна використовувати прийоми ведення дискусії на уроках. Присутні мали можливість переглянути короткий фільм та обговорити його, застосовуючи різні прийоми ведення дискусії.

   На майстер-класах також були присутні колеги-вчителі іноземних мов Понінківської ЗОШ І-ІІ ст.№2 Паламарчук Т.В. та Поведа С.С.

   Тиждень дав можливість вчителям англійської мови перейняти досвід своїх колег та збагатити свою педагогічну скарбничку.

Районний етап конкурсу-захисту МАН

fluorestsentnaya mikroskopiya zhivoy kletki malaya an ukrainyiМала академія наук України – освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.

5 грудня на базі Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ст.№1 відбувся конкурс-захист МАН. Учениці нашого навчального закладу репрезентували свої дослідницькі роботи. Томашевська Анжела (11 кл.) захищала дослідження із зарубіжної літератури на тему "Трансформація сюжетно-образних мотивів "маленької людини" у  сучасній російській літературі" та отримала диплом ІІ ступеня. Пісоцька Софія (10-А кл.) захищала роботу з мистецтвознавства "Живописна палітра рідного селища" та отримала диплом ІІІ ступеня. Бажаємо дівчатам творчих успіхів, вічного натхнення та гарних здобутків у майбутньому.

Сьогодні МАН виховує професійно зорієнтованих, озброєних відповідним науковим, дослідницьким інструментарієм молодих людей, які вже у школі знають своє призначення, спрямування, наукове покликання і йдуть до вищих навчальних закладів, чітко розуміючи, в якій науковій галузі вони хочуть працювати.Учні нашого навчального закладу презентували свої дослідницькі роботи. 

Увага! Стартують шкільні олімпіади!

 imagesУвага! Стартують шкільні олімпіади!

Знання потрібні кожній людині, щоб з їх допомогою розвивати свою особистість і наповнювати навколишній світ необхідними, корисними звершеннями. Чим більше ми вчимося, тим швидше досягаємо намічених цілей. Отримані уміння та навички допоможуть стати людиною з великої літери, цілісною особистістю, цікавим співрозмовником. Слід пам’ятати, що вчитись необхідно для себе.

З метою пошуку, підтримки та розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді у жовтні стартують шкільні олімпіади з навчальних предметів. У шкільних олімпіадах беруть участь усі бажаючі учні.

Майте на увазі, що знання – це сила! Прагніть до гармонії розуму і серця, щоб в гонитві за матеріальними благами не втратити свій духовний світ – безцінний дар всесвітнього розуму. 

Графік шкільних олімпіад

 

Готуємось до нового 2017-2018 н.р.

Міністерством освіти і науки на офіційному сайті опубліковано "Методичні рекомендації про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році".

Переглянути (завантажити) лист МОН від 09.08.2017 №1/9-436 можна за посиланням

Лист МОН від 07.06.2017 №1/9-315 "Про структуру 2017/2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів"

Атестація – 2017

   Під час весняних канікул у нашій школі 30 березня в доброзичливій атмосфері пройшла чергова атестація педагогічних працівників. 
   Директор Понінківського НВК Сіренький І.О. теплими словами охарактеризував кожного з працівників, які підлягали черговій атестації цього року: Бабіцька І.П., Бистрицька Н.Ю., Голощук Н.В., Клименко Л.В., Кузнєцова О.О., Ліщук В.М., Мартинюк О.М., Ращук В.В., Чаплінська Л.О.

   За рішенням атестаційної комісії було присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст ІІ категорії" Бистрицькій Н.Ю. та порушено цілий ряд клопотань до атестаційної комісії ІІ рівня про підтвердження та присвоєння відповідних категорій та педагогічних звань вищезгаданим педагогічним працівникам. 

   В роботі комісії взяли участь завідуюча сектором освіти, культури, молоді та спорту Понінківської селищної ради Бігдаш О.В. та завідуюча методичним кабінетом Гончаренко О.В.

Тренінгове заняття

    15 грудня вчителями початкових класів Бабіцькою  І. П. та Голощук Н. В. були проведені презентація та  майстер-клас "Тренінг - одна з форм креативного навчання".

     Учителі, переходячи від теорії до практики, майстерно показали, що саме під час тренінгу народжуються нові креативні ідеї, створюються дидактичні умови для ситуації успіху у процесі навчальної діяльності, збагачується мотиваційна, інтелектуальна та інші сфери, створюється доброзичливе та емоційне налаштування.

Більше фото

День англійської мови та тиждень англійської мови

   На виконання Указу Президента України про оголошення 2016 року роком англійської мови, у листопаді та грудні було проведено тиждень англійської мови та день англійської мови. Кожен учень школи мав можливість взяти участь у різноманітних заходах, відеоуроках та конкурсах, приготувати власні презентації та виступи, а також відчути, як важливо у наш час добре знати англійську мову.

   14 грудня у школі відбувся день англійської мови. Молода вчителька Сенопальнікова Ірина провела урок для учнів 11 класу на тему "Навчання за кордоном. Освіта США". Було цікаво дізнатись про правила вступу до закладів освіти, можливості для студентів та фінансування навчання. Школярі мали змогу ознайомитись із тематичною виставкою про Вільяма Шекспіра. У 9-Б класі вчитель Дрига Наталя Миколаївна провела відеоурок "Інтернет. Наскільки він безпечний". Учні дізнались про історію створення всесвітньої мережі та нагадали, що необхідно робити щоб користування інтернетом було безпечним.

Тиждень Наук

     Учні та вчителі навчального закладу стали активними учасниками Тижня Наук. Результатами співпраці стали виставки, презентації, проекти, виступи.
    Пропонуємо переглянути матеріали Тижня Наук в презентації.

Корисні посилання

МОН   Освіта в Україні та за кордоном   Хмельницький ОІППО