^Догори

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Електронний щоденник

logo

Кращий у навчанні

best sm

Національна дитяча «гаряча лінія»

116111

Відеотека

video camera 5

Графік ЗНО-2019

Основна сесія
21 травня математика
23 травня українська мова 
і література
27 травня іспанська мова,
німецька мова,
французька мова
28 травня англійська мова
30 травня фізика
04 червня історія України
06 червня біологія
11 червня географія
13 червня хімія

Методична робота

Шкільні олімпіади

УВАГА! УВАГА! 

Стартує І етап Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів!

Всеукраїнські олімпіади з навчальних предметів відбуваються у чотири етапи, які традиційно позначають римськими цифрами: шкільні (I), районні (II), обласні (III) олімпіади та фінальний, власне Всеукраїнський, IV етап. Шкільні олімпіади  проводиться у жовтні в кожному навчальному закладі  за  завданнями, які укладають спеціальні предметно-методичні комісії. Зазвичай до участі в цьому етапі допускаються усі бажаючі учні 5-11 класів. З вівторка, 16 жовтня розпочинається шільний етап предметних олімпіад у нашому навчальному закладі. Запрошуємо всіх бажаючих проявити свої знання, здібності. уміння та навички. Графік шкільних олімпіад можна подивитись тут

Засідання клубу "Ерудит"

Рисунок1

Ми будемо відмінно вчитись,

Знаннями ниву засівать,

Для слави України жити

І всі науки будем знать! 

Під таким гаслом 26 вересня відбулося перше в цьому навчальному році засідання шкільного наукового товариства "Ерудит". Юні науковці дізнались про те, що таємниця обдарованості досі не розкрита. Цікавою інформацією поділились учні 9-А класу Гуменюк В. та Шестопал М. Учениця 11-А класу, дійсний член МАН України, Груша Ольга розповіла про основні напрями діяльності МАН, секції та відділення. Присутні оглянули матеріали сайту МАН, адже Наукове товариство учнів МАН є базою, первинним осередком, де діти залучаються до пошуку чи експерименту, досліду чиконструювання, і це є початковим етапом підготовки майбутньої наукової еліти України .На засіданні було обрано голову шкільного наукового товариства. Ним став учень 9-A класу Бахурінський Олександр. Вітаємо, Олександре! Сподіваємось на творчу співпрацю і достойні результати.

Учитель, герой і поет...

Результат пошуку зображень за запитом "Сухомлинський"28 вересня педагогічна спільнота готується до відзначення 100-літнього ювілею від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, ученого зі світовим ім'ям, публіциста, письменника Василя Олександровича Сухомлинського. Школа, на думку В.О. Сухомлинського, – це не комора знань, а світоч розуму, святиня і надія, духовна колиска народу, норовливе дитя суспільства. Це – світ душевних людських доторкань, зосередження добрих почуттів, тонких переживань. Це – вічне вогнище краси, освіти й освіченості. Адже в школі дитина проводить один з найважливіших періодів свого життя. Василь Олександрович є автором 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок, притч та новел для дітей. Найвідоміша його праця – «Серце віддаю дітям», перекладена на 30 мов світу, її перевидавали 54 рази. Загалом твори В.О. Сухомлинського видано 53-ма мовами світу накладом майже 15 млн. примірників. Його книги присвячені головним чином вихованню і навчанню молоді, педагогізації батьків. У книзі «Серце віддаю дітям» він зробив привселюдне зізнання і підтвердження своїми трудами та щоденними діяннями слів: «Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: Любов до дітей».

Цю подію не могли оминути й ми - учні та педагоги Понінківського НВК. З метою вшанування пам’яті видатного українського педагога, публіциста, письменника, поета та популяризації педагогічної спадщини Василя Сухомлинського пропонуємо план заходів.

«Сад пісень Григорія Сковороди»

 

Світ ловив мене, та не спіймав.

Г.Сковорода

3 грудня 2017 року виповнилося 295 років з часу народження на нашій землі великого сина українського народу, мислителя і філософа, письменника, педагога Григорія Савича Сковороди. Він, і через майже три сотні літ від дня народження, залишається нашим сучасником, чиї мудрі  поради  допомагають і ще будуть допомагати нашому народу.

У рамках тижня української мови та літератури учні 10-А, 9-А, 9-Б класів прилучилися до його мудрості, світлого поетичного слова, взявши участь у музично-театральному дійстві «Сад пісень Григорія Сковороди». Старшокласники розповіли про життєвий шлях філософа, доторкнулися до його спадщини, декламуючи уривки пісень та байок . Глядачі вкотре перейнялися різностороннім талантом просвітителя, відповідністю духовних устремлінь педагога його вчинкам і діям.

 

«Різьбяр духу народного» (до річниці смерті В.Стуса)

 

Народе мій, до тебе я ще верну,

і в смерті обернуся до життя
 своїм стражденним і незлим обличчям,
як син, тобі доземно поклонюсь
і чесно гляну в чесні твої вічі,
і чесними сльозами обіллюсь.

6 січня 2018 року легендарному поету, полум'яному сину України і борцю Василю Стусу виповнилося б 80 років.  Він був і залишається “голосом сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності”.

Стус - поет страдницької долі. Він обрав беззавітне служіння рідному народові. Поет знав, що загине у своїй боротьбі із тією системою, але був упевнений, що через свою смерть повернеться до рідного народу: "Народе мій, до тебе я ще верну, як в смерті обернуся до життя...".

У рамках тижня української мови та літератури відбувся  захід, який був спрямований на популяризацію творчої спадщини поета, виховання почуття патріотизму, плекання поваги й любові до видатного митця України, який став гордістю й окрасою нації.

Дуже зворушливою стала літературно-мистецька композиція «Хресна дорога», яку підготували й провели одинадцятикласники та вчителі української мови й літератури Карнафель Н. О., Райковська Г. М. Талановиті школярі змогли донести до глядачів щирість, шукання вічності, любов до України та життєствердність Василя Стуса. І здавалося, що серед дітей був і сам поет, на долю якого випали важкі роки таборів і заслань.

Василь Стус – це людина, що стала символом своєї епохи, дійсно легендарна постать, приклад громадянської мужності та незламності духу, поет-дисидент, правозахисник, борець. Він прожив коротке життя – 47 років. Так, як Шевченко. Епоха не цінує геніїв за життя – вона згадує про них надто пізно…

 

 

 

Тиждень мови та літератури

У Понінківському НВК – тиждень  мови та літератури!

01.03.2018 - 07.03.2018

Пропонуємо анонс заходів, які відбуватимуться в школі.

Запрошуємо відвідати заплановані дійства.

 

Панорама відкритих уроків та методичних заходів

Атестація - це підсумок професійної майстерності вчителя, демонстрація найкращих професійних умінь, це новий етап на шляху до підняття учительського авторитету серед колег та учнів, змога проявити свої здібності. Значення атестації величезне. Вона підвищує статус педагогічної професії, стимулює діяльність учителя до поповнення свого досвіду, допомагає визначити кращих педагогів.

З метою репрезентації та обміну педагогічним досвідом, розвитку уміння об'єктивно оцінювати результати своєї праці, стимулювання безперервної фахової та загальної освіти педагогів школи, активізації їхньої творчої професійної діяльності у нашому навчальному закладі проводяться показові уроки та методичні заходи учителів, що атестуються.

Бажаємо колегам розкрити секрети фахової майстерності та успішно скласти іспит на професійну ерудицію!

Міжнародний день рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”.

Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України. Мова – духовний скарб нації. Вона є найголовнішою ознакою народу, що дає йому право називатися нацією. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. Тому це свято в Понінківському НВК відзначили акцією «Говори правильно!», адже знати мову, оберігати та плекати її, дбати про неї – це обов’язок кожного українця! 

Схвалення досвіду роботи вчителів

   На сучасному етапі розвитку освіти першочергового значення набуває проблема розвитку творчого потенціалу педагогів; впровадження інноваційних технологій навчання та виховання; удосконалення змісту загальної освіти в умовах Нової Української школи; створення у педагогічних колективах сприятливого соціально-психологічного мікроклімату, атмосфери творчості й відповідальності.

   На педагогічній раді, яка відбулась 30 січня 2018 р., одним із питань порядку денного було схвалення досвіду та оцінка професійної діяльності, загальної культури працівників першої, другої кваліфікаційної категорії, спеціалістів і вчителів, яким присвоєно вищий посадовий оклад, що проходять атестацію у 2017-2018 н.р.

   Свій досвід репрезентували наші колеги-вчителі: Євстаф’єва О.В. з питання «Інноваційні підходи в теорії та практиці викладання образотворчого мистецтва як ефективний шлях розвитку творчих здібностей учнів»; Прендецька Т.В. з питання «Розвиток пізнавальної діяльності учнів у процесі самостійної роботи на уроках математики»; Рибачок І.В. з питання «Актуалізація  пізнавальної діяльності на уроках географії в процесі використання інноваційних технологій»; Чаюк Ю.Ю. з питання «Використання фонопедичних вправ для розвитку співочого голосоутворення» та Яремова О.А. з питання «Формування пізнавальних компетентностей шляхом застосування різних форм самостійної роботи учнів на уроках хімії».

   Педагогічний досвід даних вчителів було схвалено. Бажаємо усім педагогам колективу творчого настрою, здорового морально-психологічного клімату та сприятливих умов праці.

Схвалення педагогічного досвіду

   "...немає людей більш допитливих, невгамовних,
   більш одержимих думками про творчість, як  учителі".

                 (В.Сухомлинський)

 

   Канікули – довгоочікувана, радісна, безтурботна пора для дітвори.

   Та вчителі в цей час продовжують працювати. Це пора творчого самовдосконалення, практичних семінарів, методичних майстер-класів, наукових конференцій тощо. Особливо напружений цей час для тих педагогів, які проходитимуть атестацію. У нашому навчальному закладі цьогоріч таких 15 вчителів.

   28 грудня відбувся методичний меседж з різних видів самопрезентації педагогів. Яремова О.А., вчитель хімії, провела консультацію щодо створення блогу; Сіренький І.О. запропонував тренувальні вправи щодо використання інтерактивної дошки.

   Досвід учителя є підґрунтям, на якому зростає його педагогічна майстерність. На об’єднаному засіданні педагогічної та науково-методичної ради, яке відбулося 29 грудня, колеги вищої кваліфікаційної категорії репрезентували свій педагогічний досвід. Серед них Гуцол В.П., Дрига Н.М., Корейба О.П., Муравська Н.М., Прокопчук К.П., Подважук Г.Є., Райковська Г.М., Сіренький І.О., Стасюк Н.А. У вигляді педагогічних портфоліо, методичних кейсів, презентацій Microsoft PowerPoint та Prezi вчителі майстерно, креативно та кваліфіковано познайомили присутніх зі своїми творчими надбаннями, досягненнями та результатами роботи в міжатестаційний період. Педагогічною та науково-методичною радою досвід зазначених вчителів було схвалено, а на засіданні атестаційної комісії продовжили обговорення результатів вивчення роботи з метою визначення рівня професійної підготовки, компетентності, об’єктивної оцінки праці педагогів.

   Попереду – другий навчальний семестр. Тож побажаємо нашим колегам творчого натхнення, терпіння, життєвих сил, бадьорості тіла й духу, гідної заробітної плати, хороших учнів, добра, миру!

Корисні посилання

МОН   Освіта в Україні та за кордоном   Хмельницький ОІППО